Firma szkoleniowa z pasją

Anna Podgórska, CEO

Anna Podgórska, CEO

Firma Szkoleniowa i Doradcza Homo Creatore została założona w 2000 roku przez Annę Podgórską, która wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenia menedżerskie oraz wiedzę z zarządzania i psychologii, by uczyć, jak firmy mogą aktywizować kluczowy czynnik sukcesu każdej organizacji – swoich ludzi.

Homo Creatore należy do renomowanej grupy firm, które rozwinęły swoją markę oraz zdobyły uznanie Klientów nowoczesną i merytoryczną ofertą programową.

Nasza siedziba wśród zieleni

Siedziba w zieleni

W 2008 roku firma szkoleniowa przeniosła swoją siedzibę do Anina, blisko Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z dobrymi połączeniami z centrum.sale szkoleniowe

Do dyspozycji klientów mamy teraz 3 wygodne sale szkoleniowe z zapleczem jadalnym i rekreacyjnym oraz dużym ogrodem w zielonym zakątku Warszawy.

W ciągu kilkunastu lat rozwoju Centrum współpracowaliśmy z kilkudziesięcioma tysiącami uczestnikówwieloma tysiącami organizacji – od małych firm rodzinnych przez  ministerstwa, samorządy i banki po największe korporacje.

W  latach 2005 do 2013 nasza firma szkoleniowa zrealizowała z powodzeniem 6 projektów unijnych skierowanych do firm MŚP i DP, umożliwiając skorzystanie z impulsu rozwojowego w sumie 4.055 uczestnikom i 1.553 firmom. Klienci potwierdzają nasz profesjonalizm, zaangażowanie i innowacyjne podejście. Wielu Klientów, którzy rozwijali się korzystając z naszych usług, teraz jest liderami w swoich branżach.

Co nas wyróżnia i co z nami zyskujesz

1. Kreatywność i innowacyjność

KreatywnośćJesteśmy otwarci na zmiany, kreatywnie schodzimy z utartych ścieżek i podejmujemy nowe tematy. Łacińska nazwa Homo Creatore nawiązuje do kreowania rzeczywistości przez  tysiące lat ludzkiej cywilizacji – logo to rajska jabłoń. Jako firma szkoleniowa – korzystając z nowoczesnych rozwiązań – szanujemy tradycję i czerpiemy z doświadczenia.

Optymistycznie przyjmujemy, że w dzisiejszych czasach ludzie mogą żyć nie tylko jako Homo SAPIENS – człowiek myślący, lecz także jako Homo CREATORczłowiek kreujący swoją rzeczywistość ze środowiskiem organizacyjnym włącznie. Wykorzystujemy inspirację innowacyjnymi formami organizacji wywodzącymi się z podejścia agile (zwinnego), czy stawiającymi na samoorganizowanie się ludzi w zespołach (holakracja).

 2. Podejście ewolucyjne

ewolucyjny rozwój

Myśli, postawy i wartości zaangażowanych ludzi mają znaczący wpływ na organizacje, w których pracują. Pamiętamy o uwarunkowaniach kulturowych oraz środowiskowych przy współpracy z daną firmą.

Pokazując ludziom nowe możliwości, szanujemy ich wyjściowy punkt widzenia. Preferujemy rozwój ewolucyjny, szanując dotychczasowe osiągnięcia, będące punktem wyjścia do dowolnej zmiany.

 3. Współpraca i zaufanie

współpracaLubimy naszych Klientów i wierzymy, że podstawą zdrowego i efektywnego rozwoju ludzi i organizacji jest współpraca i budowanie dobrych relacji opartych na zaufaniu.
Jako firma szkoleniowa i doradcza, mając tysiące przykładów i doświadczeń, nie widzimy pozytywnych efektów wyścigu szczurów, kija i marchewki ani rywalizacji między ludźmi.

Konkurowanie niszczy zaufanie i współpracę w zespole i firmie.Jedyne dobre efekty daje rywalizacja i mierzenie z samym sobą – świadczy o tym coraz większa liczba dowodów z badań naukowych oraz przykładów z firm.

 4. Wiedza jako punkt wyjścia

wiedzaJesteśmy nastawieni na stałe uczenie się i ciągłą aktualizację wiedzy. Poszukujemy najskuteczniejszych metod działania. Procesy społeczne wraz ze zmianami technologicznymi przebiegają obecnie bardziej dynamicznie, niż kiedykolwiek przedtem w historii ludzkości.
Zmieniające się błyskawicznie okoliczności wymagają poszukiwania nowych rozwiązań. Trzeba zakasać rękawy, uczyć się i być pewnym, że… za jakiś czas znowu trzeba będzie się uczyć! Ponieważ stale zdobywamy wiedzę, nasze rozwiązania mogą sprostać rozwojowym oczekiwaniom naszych Klientów.

 5. Profesjonalizm i wysoka jakość potwierdzona faktami

logo_pifs_jpeg_big

 

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (PIFS)

 

Kodeks Dobrych Praktyk

 

Nasza firma szkoleniowa pracuje według Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS

 

 

1340800790

 

Stosujemy wysoki Standard Usługi Szkoleniowej PIFS

 

urzad-pracy

 

Zostaliśmy wpisani jako firma szkoleniowa do Rejestru Instytucji Szkoleniowych MPiPS

 

 

  • Nie kupujemy marketingowych tytułów typu „Najlepsza Firma Szkoleniowa…”
  • Obok certyfikatów uznanych rejestrów i instytucji, prawdziwe rekomendacje dają nam nasi Klienci – na piśmie, polecając nas swoim znajomym i pisząc o nas w Sieci.

6. Zaangażowanie i odpowiedzialność

współpracaJesteśmy maksymalnie zaangażowani w każdy projekt i w sprawę każdego Klienta, o czym mogą się przekonać Ci, którzy podejmują z nami współpracę lub rozmawiają z naszymi dotychczasowymi Klientami. Odpowiadamy w pełni za realizowane projekty i gwarantujemy uzyskanie umówionych efektów.

Mówimy Klientom prawdę nawet, jeżeli nie jest ona łatwa i zgodna z tym, co Klient chciałby usłyszeć. Nie podejmujemy się realizowania projektów, które wg naszej wiedzy i przekonania, nie mają szans powodzenia, lub nie są zgodne z naszymi wartościami.

7. Systemowe podejście do praktyki

Coffee isolated on blackPodchodzimy do życia praktycznie i zdajemy sobie sprawę, że w biznesie teorie mają sens tylko na tyle, na ile znajdziemy sposób, by je przełożyć na działanie i osiągnięcie zamierzonych efektów. Nie wszystkie jednak efekty są przeliczalne na pieniądze – a nawet – najważniejsze efekty nie dają się łatwo przełożyć na pieniądze. Jak bowiem przeliczyć: zaufanie, zaangażowanie, czy dobre samopoczucie szefów, pracowników czy klientów?

Pamiętamy, że efekty naszych działań mają systemowy, globalny zasięg – a skutki uboczne mogą się czasem pojawić w sferach bardzo odległych od bezpośredniego, biznesowego celu.

Kim jesteśmy, czyli o naszym Zespole

Adam Namysłowski

Adam Namysłowski

Firmą zarządza Anna Podgórska wraz z Adamem Namysłowskim – jednym z najciekawszych trenerów polskich młodego pokolenia, najlepszym trenerem Pulsu Biznesu za rok 2014 wg oceny uczestników szkoleń.

Nasz zespół stanowią pasjonaci – liderzy projektów, specjaliści i trenerzy pracujący razem od lat, dla których firma szkoleniowa jest pomysłem na życie zawodowe. Kiedy dołączają do nas nowi współpracownicy, chętnie dzielimy się z nimi wiedzą i zarażamy naszym zaangażowaniem. Nasi trenerzy  prowadzą zawsze szkolenia i treningi autorskie. Ich sylwetki, biogramy i opinie na ich temat przedstawiamy przy konkretnych programach.

 

Firma szkoleniowa w działaniu, czyli jak pracujemy

Co jest Tobie potrzebneW celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla sprawy, którą powierza nam Klient, podchodzimy do tematu systemowo:

  1. Badamy potrzeby i oczekiwania zgłaszającej się do nas osoby oraz – w przypadku firm – również potrzeby i oczekiwania interesariuszy, którzy mogą mieć związek z danym tematem
  2. Określamy wspólnie z Klientem planowane cele naszych wspólnych działań
  3. Porównujemy, jak wyglądają szacunkowe koszty zamierzonych działań w stosunku do zakładanego przez Klienta budżetu i dopasowujemy formy i czas realizacji projektu w taki sposób, by maksymalizować możliwe do osiągnięcia efekty w ramach istniejących założeń budżetowych

Dbamy, by projekt, który budujemy dla danej organizacji odpowiadał na zadane pytania i przynosił oczekiwane przez Klienta efekty. Osiągamy to stosując wypracowane przez lata doświadczeń metody pracy dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu całego naszego Zespołu.

Homo Creatore w Mediach