Właściwa autoprezentacja jest podstawą nawiązywania dobrych relacji w biznesie oraz budowania silnej marki osobistej

Skuteczna autoprezentacja oparta na świadomie prowadzonej strategii Personal Branding jest fundamentem trwałych relacji biznesowych.

Autoprezentacja, której możesz nauczyć się na naszym szkoleniu, jest doskonałym sposobem na podniesienia jakości odbioru Twojej osoby przez otoczenie. Kompetencje merytoryczne każdego człowieka potrzebują w dzisiejszych czasach wsparcia a ten właśnie sposób – przez lepszą autoprezentację – wzmacniasz swój biznesowy profesjonalizm.

Jeżeli do tego tematu potrzebujesz szkolenia:

 • ZAMKNIĘTEGO dla Twojego zespołu lub firmy
 • INDYWIDUALNEGO dla jednej osoby
 • prowadzonego w formie ON-LINE lub w połączeniu on-line ze szkoleniem stacjonarnym

Skontaktuj się z nami > dopasujemy specjalne rozwiązania dla Ciebie

Szkolenie z autoprezentacji obejmuje nie tylko budowanie ogólnego kontekstu postrzegania danej osoby, a więc jej wyglądu i wypowiedzi, ale uczy też, jak się pokazać odbiorcom, aby wywrzeć konkretne – zaplanowane wrażenie.

Autoprezentacja w programie szkolenia zawiera wiedzę i umiejętności, dzięki którym zostaniesz ekspertem w następujących obszarach:

1. Poznasz podstawowe zasady psychologii komunikacji i sposoby ich wykorzystania:

 • w odniesieniu do tego, kim jest mówca
 • jakie są rodzaje audytorium
 • czym jest komunikat
 • jak planować swoje zachowania

2. Nauczysz się zarządzania swoją postawą ciała w różnych okolicznościach:

 • kiedy stoisz, siedzisz, chodzisz i siadasz

3. Zrozumiesz znaczenie gestów i mimiki i nauczysz się dzięki temu lepiej budować kontakt z odbiorcą

4. Zbudujesz świadomość swojego głosu i jego poszczególnych cech: barwy, melodii i siły

5. Poznasz sposoby profesjonalnego budowania swojej wypowiedzi za pomocą skutecznego wykorzystania:

 • TREŚCI (podział, zawartość, struktura), dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak ułożyć wypowiedź w zwartą strukturę, która jest zrozumiała i przejrzysta dla odbiorcy
 • FORMY, co pomoże Ci w modulowaniu wypowiedzi tak, żeby świetnie brzmiała i dobrze się jej słuchało
 • zastosowania ZASADY KOMPLEMENTARNOŚCI pomiędzy treścią a formą – będziesz ciekawie brzmieć, a jednocześnie przekażesz nawet najbardziej skomplikowane merytorycznie elementy swojej prezentacji

Szkolenie z autoprezentacji zawiera ćwiczenia dostosowane do indywidualnych możliwościach każdego z uczestników

Podstawą znalezienia swojego sposobu prezentowania się, jest uświadomienie sobie swoich mocnych stron, które należy na tyle mocno akcentować, aby przykryć ewentualne wady i niedoskonałości.

Dzięki szkoleniu – Autoprezentacja w biznesie:

 • zrozumiesz, na czym polega profesjonalizm w budowaniu siły swojego autorytetu i przekazu w czasie wystąpień publicznych
 • osiągniesz wysoki poziom komunikatywności
 • Poznasz swoje atuty jako mówcy i nauczysz się ich używać niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziesz
 • Łatwiej osiągniesz zrozumienie wśród swoich odbiorców
 • Unikniesz błędów wynikających z nieznajomości technik mówienia
 • Nauczysz się także docierać do trudnego odbiorcy i zyskasz jego uwagę przez długi czas
 • Zapanujesz nad stresem, dzięki czemu polubisz wystąpienia, prezentacje, czy wykłady

Dzięki temu poznasz, w jakich sytuacjach czujesz się i wypadasz najlepiej, które natomiast są dla Ciebie niekorzystne. W trakcie szkolenia stosujemy różne techniki, dostosowane indywidualnie do uczestników.

Na życzenie uczestników może być dołączona kamera, choć nie jest to konieczne.

Atuty naszego szkolenia z autoprezentacji:

 1. Praca nad autoprezentacją zawiera elementy większości sytuacji komunikacyjnych, w jakich możesz się znaleźć. Dlatego musisz umieć poradzić sobie w nich, nawet jeśli nie są one dla Ciebie komfortowe. Dzięki naszemu treningowi szkoleniowemu z autoprezentacji przezwyciężysz potencjalny stres, szczególnie jeśli ten działał na Ciebie do tej pory paraliżująco.
 2. Podczas pracy nad autoprezentacją nauczysz się poruszania, gestykulowania i pracy ciałem, które należą do grupy komunikatów niewerbalnych, podobnie jak elementy bezsłowne głosu: jego wysokość, tempo, melodia.
 3. Zyskując świadomość siebie, poznasz narzędzia i metody, jak wykorzystywać swoje atuty w sposób naturalny, tak aby robić wrażenie osoby świetnie przygotowanej, pewnej siebie i odnajdującej się w każdej sytuacji.
 4. Ćwiczenia na tekstach mówionych i czytanych pomogą Ci rozluźnić się oraz wykorzystać swoje „pięć minut”, szczególnie poprzez modyfikację takich składowych, jak:
 • struktura treści
 • intonacja
 • akcent
 • czy pauza
 1. Nauczysz się także różnych typów autoprezentacji oraz tego, do czego i w jakich sytuacjach każdy z typów wykorzystać oraz, jakie oddziaływanie społeczne ma każdy z nich. Poznasz w ten sposób lepiej siebie i swoje możliwości.
 2. Dodatkową korzyścią, jaką odniesiesz z naszego szkolenia, jest przede wszystkim spokój i rozluźnienie podczas kontaktów biznesowych, ze względu na wysoki poziom świadomości siebie oraz znajomość swoich mocnych stron.
 3. Kiedy wdrożysz techniki autoprezentacyjne, będziesz sprawnie dobierać rodzaj prezentacji do danej sytuacji, co zagwarantuje Ci jej dobry odbiór przez audytorium.

Nie musisz należeć do określonej branży albo zawodu. Każdy, kto komunikuje się z otoczeniem, niezależnie, czy są to kontakty biznesowe czy osobiste, chce robić to dobrze, komfortowo i skutecznie. Szkolenie daje uczestnikom poczucie swobody i luzu podczas komunikacji.

Szkolenie Autoprezentacja w biznesie może być przeprowadzone w formie zamkniętej dla kilku osób z jednej organizacji lub jako coaching indywidualny.